Akhilleus 2
Menü
Reklam

Akhilleus 2 oyunları - Savaş oyunu oyna

Akhilleus 2

Akhilleus 2Akhilleus hepimizin truva filminden az çok tanıdığı gibi peleus ile bir güzeller güzeli tanrıça Thetis’in oğlu olan yarı tanrıdır. Akhilleus dünyanın gelmiş geçmiş en büyük ve Greek mitolojisinde en önemli savaşçılardan biridir. Tanrıça Thetis, Akhilleus’u ölümsüzlük nehrinde yıkarken kendi ellerini nehrin suyuna  değmemesi söylendiği için, Akhilleus’u sol topuğundan tutarak suya batırmıştır. Bu yüzdende mitolojide Akhilleus’un sadece sol topuğundan vurulduğu zaman öleceğine inanılır. Efsaneye bakılırsa Akhilleus, öleceğini tahmin ettiği halde o zamanların en büyük savaşlarından biri olarak  kabul edilen Truva savaşına adını sonsuza kayıt alınmıştır. Truvalı prens Paris tarafından zehirli olduğu düşünülen bir ok ile vurularak ölmüş olduğu düşünülmektedir. Günümüzde ise bu mitolojinin kattığı bir anlam vardır, örneğin ayak topuğunda bulunan tendona “aşil tendonu” adı verilmiştir. Sanırım bu kadar mitoloji bilgisi şimdilik yeterli. Şimdi son zamanların en güzel oyunlarından olan akhilleus oyunundan biraz bahsedelim.

Akhilleus 1 oyununun devamı olan bu oyunda düşmanlarına karşı mücadele vermeye çalışan bu asil süvarinin kendini savunarak akıllı hamleler yapması için sizin yardımınıza ihtiyacı var. Akhilleus 2 oyununu boşluk(space) tuşuna basarak başlattıktan sonra W,a,s ve d tuşlarını kullanarak savaşçının kontrolünü sağlayın. Düşmanlarının saldırılarına karşılık vermek için ise K ve L tuşlarını kullanabilirsiniz.

sezgin demiş ki;

fena deyil kamiller

Reklam
Reklam

oyun

Türkiye'nin kaliteli oyun sitesi oyunbus.com sitesine hoşgeldiniz. Yetişkin ve çocuklar için birbirinden güzel oyunlar bulunmaktadır. Oyunbus.com hergün en yeni ve kaliteli oyunları eklemeye devam ediyor. Oyunbus.com oyun sitesinde kız oyuncularımıza yönelik yemek oyunları, giysi giydirme oyunları ve makyaj oyunları sunuyor. Erkekler içinse araba ve yarış oyunları, dövüş ve spor oyunları, motor oyunları ve 3d oyunlar sunuyor. Yetişkinler için de kağıt oyunları, sudoku oyna, mahjong oyna, satranç oyna, bubble oyunları, çiftlik ve zeka oyunları ile eğlenceli zamanlar sizi bekliyor.