Dünya kupası
Menü
Reklam
Anasayfa » Spor Oyunları » Dünya kupası

Dünya kupası oyunları - Spor oyunu oyna

Dünya kupası

Dünya kupası

Dünya Kupası,  her dört yılda bir kere düzenlenen büyük bir futbol organizasyonudur. Dünya kupası ilk defa 1930 yılında düzenlenmeye başlanmıştır.  Dünya Kupasına gitmek için dünya üzerindeki 200 milli takım iki yıl boyunca birbirleriyle kıyasıya mücadele verirler. Bu güne kadar 19 kez düzenlenen turnuvanın en başarılı takımı ise kupayı 5 kez kazanan Brezilya takımıdır. Bugüne dek düzenlenen on dokuz turnuvayı sekiz ayrı milli takım kazanmıştır. Brezilya kazandığı 5 şampiyonluk ile kupanın en başarılı futbol takımıdır, ve tüm finallere katılmış olan tek takımdır. Brezilya futbol takımından hemen sonra 4 şampiyonluk ile İtalya futbol takımı gelmektedir. Ardında  3 şampiyonluk ile Almanya futbol takımı ve  2 şer şampiyonluk ile Arjantin futbol takımı ve ilk turnuvayı kazanan Urugay takımından sonra, birer şampiyonlukları bulunan İngiltere, Fransa ve İspanya futbol takımları gelmektedir. Tabii bu istatistik bilgileri 2010 yılına kadar olan bilgilerdir.

DÜNYA KUPASI OYUNU:

Dünya kupası oyunumuzda önce kendi takımımız seçiyoruz ve gruplarda eşleştikten sonra zorlu maçlara başlıyoruz. Dünya kupası futbol oyununun kontrolünde ok tuşları ile yapıyoruz. Dünya kupası futbol oyununda  A tuşu orta ve uzun pas atmak için,  S tuşu kısa pas ve oyuncu seçmek için, D tuşu ise press ve şut atmak için kullanılıyor. P tuşu ise maça biraz ara vermek için pause için kullanabilirsiniz. Dünya kupası finallerinde sizi de görmeyi umuyoruz. Oyunbus başarılar diler.

Oyun Etiketleri: , , ,
Technical Faul demiş ki;

Küçüklüğümüzün oyunları bunlar süper

Reklam
Reklam

oyun

Türkiye'nin kaliteli oyun sitesi oyunbus.com sitesine hoşgeldiniz. Yetişkin ve çocuklar için birbirinden güzel oyunlar bulunmaktadır. Oyunbus.com hergün en yeni ve kaliteli oyunları eklemeye devam ediyor. Oyunbus.com oyun sitesinde kız oyuncularımıza yönelik yemek oyunları, giysi giydirme oyunları ve makyaj oyunları sunuyor. Erkekler içinse araba ve yarış oyunları, dövüş ve spor oyunları, motor oyunları ve 3d oyunlar sunuyor. Yetişkinler için de kağıt oyunları, sudoku oyna, mahjong oyna, satranç oyna, bubble oyunları, çiftlik ve zeka oyunları ile eğlenceli zamanlar sizi bekliyor.