Menü
Reklam

Finn ve Jake oyna oyunları - Macera oyunu oyna

Finn ve Jake oyna

Finn ve Jake oynaCartoon network çizgi film televizyonunda yayında olan dünya genelinde çok çizgi karakterlerinde olan  adventure time çizgi dizisinin karakterlerinden finn ve jake oyunbus.com oyun sitesinde sizlerle buluşuyor. Adventure Time oyunları kahramanları Finn ve Jake bu komik macerada altın avına çıkmış bulunmaktadır. En çok sevilen süper kahramanlar arasında yer alan Adventure Time serisindeki Finn ve Jake Oyununda kahramanımız ile birlikte köpeğin üzerinde ilerlemeli ve altın madeninde bulunan bütün paraları toplamaya çalışmalısınız. Ayrıca oyunda altınları toplarken sizin hakkınızı yiyecek olan lavlardan kurtulmaya çalışmalısınız. Köpeğin üzerinde ilerlerken lavlara dokunmanız veya lava düşmeniz halinde oyunda bulunan can haklarınız azalacaktır. Adventure time oyununda karakterinizin kontrolünü sağlamak için klavyenizin ok tuşlarını kullanabilirsiniz. Karşınıza çıkan engelleri aşmak için klavyenizin boşluk tuşu ile karakterinizin kılıcını kullanabilirsiniz. Finn ve jake oyununda geçilmez yerleri kırarak geçilir duruma getirmek için boşluk tuşunu kullanmalısınız. Adventure time oyunu oynamak için ilk önce Play butonuna tıklayın. Ardından ise Skip butonuna tıklamalı ve karşınıza çıkan 3 zorlu oyun bölümünden 1. oyun bölümü seçerek oyunu oynamaya başlayın. Oyunbus çizgi film oyunları kategorisinde yer alan Adventure oyunları kahramanlarımız Finn (fin) ve Jake (cek) ile birlikte iyi eğlenceler dileriz.

ADVENTURE TİME FİNN VE JAKE

Adventure Time (Macera Zamanı), ABD yapımı bir çizgi dizidir. Finn bebekliğinde bir ormana bırakılmıştır ve boom boom (dışkı)’unu yapar dengesi bozulur ve de boom boom’u orada bulunan yaprağın üzerine düşer ve ona kimse yardım etmez, (bu yüzden finn herkese yardım etmeye yemin etmiştir). Fakat bir köpek ailesi onu bulur ve onlar tarafından yetiştirilir, şimdi 13 yaşında olan bir kahramandır. En yakın arkadaşı ise aynı ailenin büyüttüğü Jake adlı bir köpektir,bu yüzden bir köpek kardeşi vardır. Finn ve bir takım güçlere sahip olan Jake olağanüstü yaratıklarla dolu, bir ağaç evde yaşarlar. Prenseslerin hayatını kurtarmak, acımasız canavarlarla savaşmak ve zorda kalanlara yardım etmek Finn ve Jake’nin gündelik işleridir.

ADVENTURE TİME KAHRAMANLARI :

Finn: 13 yaşında macera düşkünü enerjik bir çocuktur. En yakın dostu Jakedir. Aslında Prenses şekere deli gibi aşıktır, ama bunu kimseye belli ettirmez.
Jake: Finn’in en yakın dostu olan yirmi sekiz yaşlarında sapsarı tüyleri olan Bulldog cinsi bir köpekçiktir. Siz köpek olduğuna bakmayın Finn’in en sağlam akıl hocasıdır. Jake şekil değiştirme ve boyut değiştirme konularında çok yeteneklidir. Jake çok iyi derecede Korece konuşma yeteneğine sahiptir.

Buz Kralı: Çizgi dizide en yaşlı karakterlerden biridir.Upuzun bir burnu vardır, ve bu yaşlı adam mavi renkli bir adamdır.  Ayakkabı giymeyi hiç sevmez. Genellikle öfkeli olarak gösterilir. Çok yalnızdır. Bu yüzden evlenmek umuduyla prensesleri kaçırır. Buz , kar, kar canavarı , buz kılıcı , bunun gibi buzdan, kardan ve sudan her şey yapabilir.Tacı olmadan sihir yapamaz. Adventure Time With Fionna and Cake adlı bölümde yazdığı Fanfiction da Buz Kraliçesinin tacını başkası giyerse onunda sihirli güçler kazandığı gösteriliyor demek ki buz tacını takan kişi sihir güçleri kazanır.Sakalı sayesinde uçar sakalı olmadan uçamaz.
Şeker Prensesi: Şeker Krallığı’nın prensesi ve hükümdarıdır. Tam adı Prenses Bonnibel Ciklet’tir. 18 yaşındadır. Mortal Recoil adlı bölümde 13 yaşına gelir. Pembe bir kıyafet giyer ve üzerinde turkuaz bir mücevher bulunan bir taç takar. Saç ve ten rengi de pembe. İyi kalpli ve bilime meraklıdır. İyi derecede Almanca konuşur. Saçları sakızdandır.
Gökkuşağı Atı: En iyi arkadaşı Şeker Prensesi’dir. Prenses Ciklet’e gök kuşağı ve diğer şeyleri yapar. Korece konuşmaktadır. The Rowdy Queen bölümünde kötü ruhlu kalmış. Sevgilisi de Jake’dir.
Marceline Vampir Prenses: 1000 yaşında bir vampir kızdır. Kan içmek yerine kırmızının tonlarıyla beslenir. Gün ışığı cildine zarar verir ve kızdığı zaman dev bir yarasaya dönüşebilir. Aile yadigarı bir savaş baltasından yaptığı bas gitarı çalar.
Yumrular Prensesi: O bir Yumru Prensesidir. Alnındaki Yıldız uçmasına yardım eder o sönünce uçamaz. Gezegeni sihirli bir kurbağanın içindedir. Bir bölümde Jake’i yanlışlıkla ısırıp onu bir yumruya çevirmiştir ama sonra panzehir ile kurtulmasına yardım etmiştir. Erkek gibi konuşur.
Beemo: Finn ve Jake ile ağaç evde yaşayan bir oyun konsoludur. Japon aksanıyla konuşmaktadır.
Sihir Adam: Sihirbazlık yapar. Bir bölümde Finn’i bir ayağa dönüştürmüştür.
Tombiş Fil : Tombiş Fil, Finn ve Jake’nin nazik, Teksas şivesi ile konuşan, dişi bir fil arkadaşıdır. Tombiş Fil elma ağaçları ile çevrili bir ormanda küçük bir evde yaşamaktadır. Onun çok iyi elmalı turta yaptığı bilinir.
Snorelock: İlk başlarda bir salyangoz olduğu sanılır ancak aslında bir sümüklü böcektir. Finn ve Jake’den kendisine bir dişi bulmalarını istemiştir. Finn ve Jake’de bulmuştur.
Frambuaz Prenses: Filmdeki 9 Prensesten biridir. Bir franbuazdır. Yaprağının üstünde küçük bir taç vardır.
Hayalet Prenses: Bir hayalettir. Filmdeki 9 prensesten biridir.
Zümrüt Prenses: Filmdeki 9 prensesten biridir. Uzun bir elbise giyer. Kafasında bir Zümrüt vardır.
Sosis Prenses: Filmdeki 9 prensesten biridir. O bir köpektir. Tıpkı bir sosise benzer.
Sümük Prenses: Bir sümüklü böcektir. Ama oldukça tatlıdır. Prenses cikletinkine benzeyen bir taç takar.Filmdeki 9 prensesten biridir.
Derbeder Prenses: Filmdeki 9 prensesten biridir. Camdan bir taç takar. Bir kukladır. Bir gözü düğmedir ve ayakkabı giymez, çoraplarının ikisi de farklı renktedir.
Bay Cupcake: Şeker insanlardan biridir ve bir kektir. Şeker krallığında yaşar. Çikolatalıdır.

sercan demiş ki;

bence oynayın eylence demk oyunn ve oyun eylence demek o ba başlar ben der s taaaarafı telceğ ederim yanı oyun eylence zizde terce edin

belinay demiş ki;

çok güzel

pelin demiş ki;

çok zor oyun ama neyse

bedirhan üren demiş ki;

naber

yaşarcan demiş ki;

çok ğüzel

Anonim demiş ki;

benim stardool kızım dahagüzelmişşşş

berke demiş ki;

bu oyun çok güzel herkeze tavsiye ederim

Reklam
Reklam

oyun

Türkiye'nin kaliteli oyun sitesi oyunbus.com sitesine hoşgeldiniz. Yetişkin ve çocuklar için birbirinden güzel oyunlar bulunmaktadır. Oyunbus.com hergün en yeni ve kaliteli oyunları eklemeye devam ediyor. Oyunbus.com oyun sitesinde kız oyuncularımıza yönelik yemek oyunları, giysi giydirme oyunları ve makyaj oyunları sunuyor. Erkekler içinse araba ve yarış oyunları, dövüş ve spor oyunları, motor oyunları ve 3d oyunlar sunuyor. Yetişkinler için de kağıt oyunları, sudoku oyna, mahjong oyna, satranç oyna, bubble oyunları, çiftlik ve zeka oyunları ile eğlenceli zamanlar sizi bekliyor.