Hüthüt Oyunu
Menü
Reklam
Anasayfa » Dini Oyunlar » Hüthüt Oyunu

Hüthüt oyunları - Dini Oyunlar oyunu oyna

Hüthüt Oyunu

Hüthüt OyunuEn güzel dini oyunlar oyunbus oyun sitesinde sizlerle. Eğlenceli bir oyun olan hüthüt oyununda size verilen kısıtlı zaman içerisinde haritada gösterilen yerleri öğren daha sonra Hüthüt kuşunun postayı göndermek istediği o gizemli şehri bul. Hüthüt’ün Postanesi Oyunu ismi ile de bilinen ve eğlenceli ve öğretici bir oyun olan hüthüt oyununda oyunbus oyun sitesi olarak iyi eğlenceler dileriz.

Hüthüt kuşu hakkında biraz bilgi vermek gerekirse; Halk arasında ibibik kuşu veya cavuş kuşu isimleri ile bilinen hüthüt kuşu kısa kanatlı, tüyleri turuncu ve kahverengi olan, boyu 30 cm civarlarında olan bir kuşdur. Hüthüt ismi nerden geldiği konusunda ise bu sevimli kuşun üreme zamanlarında hüt hüt diye ses çıkarmasından kaynaklanıyor. Kuranda geçen bir kuş olan hüdhüd veya diğer ismi hüthüt kuşu Süleymenın irşat mektubunu, Belkıs’a ulaştıran kuş olarak bilinir.

Reklam
Reklam

oyun

Türkiye'nin kaliteli oyun sitesi oyunbus.com sitesine hoşgeldiniz. Yetişkin ve çocuklar için birbirinden güzel oyunlar bulunmaktadır. Oyunbus.com hergün en yeni ve kaliteli oyunları eklemeye devam ediyor. Oyunbus.com oyun sitesinde kız oyuncularımıza yönelik yemek oyunları, giysi giydirme oyunları ve makyaj oyunları sunuyor. Erkekler içinse araba ve yarış oyunları, dövüş ve spor oyunları, motor oyunları ve 3d oyunlar sunuyor. Yetişkinler için de kağıt oyunları, sudoku oyna, mahjong oyna, satranç oyna, bubble oyunları, çiftlik ve zeka oyunları ile eğlenceli zamanlar sizi bekliyor.