Kelimatör Oyna
Menü
Reklam

Kelimatör Oyna oyunları - Zeka oyunu oyna

Kelimatör Oyna

Kelimatör oynaKelimatör oyunu ; Bir zamanlar kalem ve kağıt ile oynadığımız kelime oyununun bilgisayar ortamına aktarılmış şeklidir. Kelimatör, internet dünyasına sosyal ağlarla 2008 yılında girmesiyle birlikte popülerliğini arttırdı.

Peki nasıl oynanıyor kelimatör? Oyunda kullanıcılara bir takım harf grupları veriliyor ve bu verilen harflerle kelimeler türetmeleri isteniyor. Örneğin, 7 harfli kelimeden yalnızca tek bir kelime veya 3 harfli kelimeden 9 tane üretebilirsin . Böylece oyunda kazanılacak puanlar kısıtlanmış oluyor. Dünyanın en güzel oyunlarında olan kelimatör oyununda mümkün olduğu kadar çok kelime bulmalısınız. Her bulduğunuz kelime karşılığında puan alıyorsunuz. Kelimatör oyununda zamanda çok önemli kelimeleri  bulurken çok hızlı olmalısınız. Kelimatör oyununun sonunda size kaç puan yaptığınızı söylüyor. Kelimatör oyununda yaptığınız puanları yorum sayfamızdan paylaşarak, kelimatör oyunu sevenlerle  yarışabilirsiniz. Oyunbus zeka oyunları ve yetişkin oyunları kategorisinde bulunan kelimatör oyna oyununda iyi eğlenceler diler.

(17 kere oylandı, ortalama puan 4,29)

tam ekran resmi

Yorum yaz

Reklam

oyun

Türkiye'nin kaliteli oyun sitesi oyunbus.com sitesine hoşgeldiniz. Yetişkin ve çocuklar için birbirinden güzel oyunlar bulunmaktadır. Oyunbus.com hergün en yeni ve kaliteli oyunları eklemeye devam ediyor. Oyunbus.com oyun sitesinde kız oyuncularımıza yönelik yemek oyunları, giysi giydirme oyunları ve makyaj oyunları sunuyor. Erkekler içinse araba ve yarış oyunları, dövüş ve spor oyunları, motor oyunları ve 3d oyunlar sunuyor. Yetişkinler için de kağıt oyunları, sudoku oyna, mahjong oyna, satranç oyna, bubble oyunları, çiftlik ve zeka oyunları ile eğlenceli zamanlar sizi bekliyor.