Matematik Baloncukları
Menü
Reklam
Anasayfa » Eğitici Oyunlar > Skorlu Oyunlar > Zeka Oyunları » Matematik Baloncukları

Matematik Baloncukları oyunları - Zeka oyunu oyna

Matematik Baloncukları

Matematik BaloncuklarıMatematik insanlık tarihinin en eski bilim dalıdır.  Matematik her yönü ile resim ve müzik gibi bir sanat dalıdır aslında. Matematik bilim dalı ile ilgilenen matematikçilerin büyük kısmı matematiği bir sanat dalı gibi görür. Matematik başka bir anlayışla bir dil gibidir. Matematikte sayıların diliyle konuşulur. Matematik bunların dışında satranç oyunu gibi entelektüel bir oyun gibidir. O yüzden matematikçiler matematiği bir oyun gibi görmüşlerdir.

Oyunbus eğitim oyunları kategorisine en güzel oyunlardan birini daha sizlere skor kaydetmeli olarak sunuyor. Matematik öğrenmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Eğitim oyunları kategorisindeki matematik oyunu 5 bölümden oluşuyor. Oyunda size soruyor siz bu sorunun cevabını baloncukların içinden seçerek bulmalısınız. Tabii zamanda biraz kısıtlı , etrafımızda bir sürü yüzen baloncuklar var. Ve bu baloncukların içi sayılarla dolu, acaba sorumuzun cevabı hangisi, eğer bilemediğiniz bir soru çıkarsa yüzen baloncukların içerisindeki nesneler size ipucu veriyor. Bu ipuçlarından faydalanabilirsiniz. Matematik oyunu sonunda puanınız hesaplanır, ve eğer üyelik girişi yaparak oynadıysanız. Yaptığınız puan tüm dünya genelinde ve oyunbus sitesinde yayınlanır. Matematik baloncukları oyununda iyi başarılar dileriz.

Reklam
Reklam

oyun

Türkiye'nin kaliteli oyun sitesi oyunbus.com sitesine hoşgeldiniz. Yetişkin ve çocuklar için birbirinden güzel oyunlar bulunmaktadır. Oyunbus.com hergün en yeni ve kaliteli oyunları eklemeye devam ediyor. Oyunbus.com oyun sitesinde kız oyuncularımıza yönelik yemek oyunları, giysi giydirme oyunları ve makyaj oyunları sunuyor. Erkekler içinse araba ve yarış oyunları, dövüş ve spor oyunları, motor oyunları ve 3d oyunlar sunuyor. Yetişkinler için de kağıt oyunları, sudoku oyna, mahjong oyna, satranç oyna, bubble oyunları, çiftlik ve zeka oyunları ile eğlenceli zamanlar sizi bekliyor.