Menü
Reklam
Anasayfa » Boyama Oyunları » Oyunkolu

Oyunkolu oyunları - Boyama oyunu oyna

Oyunkolu

oyunkolu boyama Bilgisayar oyunlarının vazgeçilmez parçası olan Oyunkolu ile güzel bir oyuna hazır mısınız? Oyunbus oyun sitesinde yüzlerce birbirinden güzel boyama oyunu var. Genelde çizgi film karakterlerini boyadık, bazen manzara resimlerini boyadık, ama hiç bilgisayar parçası boyamadık. Bugün sizlerle birlikte boyama yapacağımız resim bir oyun kolu resimi olacak. Hepimizin mutlaka oyun oynarken kullandığı vazgeçilmez oyun kumandası oyunkolu ile güzel boyamalar yapacağız. Oyunkolu boyama oyununda birbirinden güzel canlı renkleri istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Oyunkolu boyama oyununda düğmeleri istediğiniz bir renk ile güzelce boyayın. Oyun kolu boyama oyununda boyadığınız oyunkolunun bir fotokopisini alabilirsiniz. Oyunkolu boyama oyununu bitirdiğiniz zaman oyunkolu boyama oyununun sol üst tarafında bulunan yazıcı resmine tıklarsanız. Yaptığınız rengarenk oyunkolu boyama resimlerinin bir çıktısını alabilirsiniz. Oyunbus oyun sitesinin boyama oyunları kategorisinde bulunan Oyunkolu boyama oyununda iyi eğlenceler dileriz.

OYUNKOLU

Oyun kolu veya bilinen diğer ismi ile joystick, bilgisayarda oyun oynamak için kullanılan bilgisayara usb kanalı ile harici olarak bağlanabilen bir oyun kumandasıdır. Oyun kolunun üzerinde bir sürü tuşlar vardır. Oyunkolu üzerinde bulunan bu tuşların yardımı ile bilgisayarda oynadığımız oyunları kontrol edebiliriz. Oyun kolu olmadan oyun oynamak çok zordur. Oyun dünyasında  ister bilgisayar oyunu olsun, isterse playstation oyunları olsun mutlaka bir oyunkolu kumandasına ihtiyaç duyulur. Peki bu kadar önemli olan oyunkolu ne zaman ve nasıl bulundu. Oyunkolu ilk defa 1968 yılında bulundu. Oyun kolundan önce ilk bilgisayar oyunu yapıldı. Bu ilk bilgisayar oyunu 1958 yılında bir osiloskop ekranında analog bir bilgisayar aracılığı ile oluşturulmuştu. Bu ilk oyunun bulunmasının ardından 10 yıl geçtikten sonra oyunkolu bulundu. ilk oyun kolu son derece basit parçalardan oluşuyordu ve kullanması zordu. Zamanla oyunkolu hızlı bir  geliştirme gösterdi. Teknoloji geliştikçe yeni özellikler kazanmaya başlayan oyun kolları, gün geçtikçe daha eğlenceli hale geldi. Oyunkolu başlangıçta sadece bir oyun kumandasıydı, ama zamanla oyun koluna eklenen yeni özellikler ile sadece bir oyun kumandası olmaktan çıkıp, bir oyun platformuna dönüştü. Örnek vermek gerekirse bir dövüş oyununda kontrol ettiğiniz karakter dayak yediği zaman elinizde tututuğunuz oyun kolunda müthiş bir titreşim oluyor. Elleriniz titrerken rakipinize karşı dövüşmeye devam ediyorsunuz.  Sadece dövüş oyunlarında değil futbol oyunlarında da çığır açan oyunkolu günümüzde bilgisayar oyunlarının vazgeçilmez parçaları olarak hayatımızda en önemli yerlerini çoktan aldılar. Özellikle playstation oyunları ile her geçen gün daha da gelişmekte olan oyun kolları ile oyun dünyasında heyecanın dozu sürekli artıyor.

Reklam
Reklam

oyun

Türkiye'nin kaliteli oyun sitesi oyunbus.com sitesine hoşgeldiniz. Yetişkin ve çocuklar için birbirinden güzel oyunlar bulunmaktadır. Oyunbus.com hergün en yeni ve kaliteli oyunları eklemeye devam ediyor. Oyunbus.com oyun sitesinde kız oyuncularımıza yönelik yemek oyunları, giysi giydirme oyunları ve makyaj oyunları sunuyor. Erkekler içinse araba ve yarış oyunları, dövüş ve spor oyunları, motor oyunları ve 3d oyunlar sunuyor. Yetişkinler için de kağıt oyunları, sudoku oyna, mahjong oyna, satranç oyna, bubble oyunları, çiftlik ve zeka oyunları ile eğlenceli zamanlar sizi bekliyor.