Menü
Reklam

Piyano oyunları - Müzik oyunu oyna

Piyano

PiyanoŞöyle arkanıza yaslanın ve bilgisayarınızın da sesini biraz daha açın ve karşınızda duran bu güzel piyanonun karşısına geçin.  Hazırsanız piyano çalmaya başlayalım, piyanonuzun tuşlarına basmak için mouse kullanıyoruz ve müthiş hoş bir sesi olan piyanoyu çalmaya başlıyoruz. Şimdi sizi piyanonuz ile baş başa bırakalım. Oyunbus iyi çalışmalar diler.

Piyano müzik aletleri içerisinde çok önemli bir yere sahiptir. Biraz piyano müzik aleti hakkında bilgi vermek gerekirse. Floransa da yaşayan Bartolomeo Cristofori isimli mucit tarafından 1711 yılında bu muhteşem müzik aletini icat etti. Piyano üstünde tüm hafif seslerin ve kuvvetli seslerin çıkartılması mümkündü. Piyano ismini bu özelliğinden almıştır, İtalyanca hafif ve kuvvetli manasına gelen Piyano e forte ismini aldı. Yepyeni bir icat olan piyano müzik aletinin o hoş  sesleri meşin kaplı piyano tuşları yardımı ile harekete geçirilerek tellere vurması oluşuyordu.  Piyano aletinin mekanizmasında çekiçleri harekete geçiren manivelalar ve bu tellerin titremesini durduran susturucu bir çuha bölümü bulunuyordu. Piyano günümüzde müzik dünyasının başlıca çalgılarından biridir. Piyano çalanlara piyanist isimi verilmiştir. Piyano piyanistlerin parmaklarında oluşan büyülü sesler ile şarkılara ayrı bir tat katmıştır.
Büyük konser salonlarının vazgeçilmez müzik aletlerinden biridir. Gösterişli olduğu kadar, güçlü bir sesi vardır. Müzik var oldukça piyanoda var olmaya devam edecektir. Piyano o kadar çok sevilmiştir ki, özellikle Avrupa da bir çok evde mutlaka bir piyano bulunur. Piyano çalmak ve piyano dinlemek çok güzeldir. Bu eşsiz müzik aletinin sesi insanları büyülemeye yeter.

Anonim demiş ki;

okadar güzeki

rahmiye demiş ki;

çok güzellllllllllllll

emil demiş ki;

salam men Emil Super

haci demiş ki;

menim də haci menimde 10 yasim var bir usagla dost olmag istəyilem

haci demiş ki;

bu cox yaxsi oyundu

elvin kazimov demiş ki;

salam fidan

elvin kazimov demiş ki;

ben azeriim 16yasindayim ve arkadas olmak istiom turkle

Reklam
Reklam

oyun

Türkiye'nin kaliteli oyun sitesi oyunbus.com sitesine hoşgeldiniz. Yetişkin ve çocuklar için birbirinden güzel oyunlar bulunmaktadır. Oyunbus.com hergün en yeni ve kaliteli oyunları eklemeye devam ediyor. Oyunbus.com oyun sitesinde kız oyuncularımıza yönelik yemek oyunları, giysi giydirme oyunları ve makyaj oyunları sunuyor. Erkekler içinse araba ve yarış oyunları, dövüş ve spor oyunları, motor oyunları ve 3d oyunlar sunuyor. Yetişkinler için de kağıt oyunları, sudoku oyna, mahjong oyna, satranç oyna, bubble oyunları, çiftlik ve zeka oyunları ile eğlenceli zamanlar sizi bekliyor.