Psy Oyna
Menü
Reklam

Psy Oyna oyunları - Macera oyunu oyna

Psy Oyna

Psy oyna isimli oyunumuzda dünyaca ünlü şarkısı gangnam style ile tanınan  Güney koreli psy’nin güzel bir oyununu oyunbus.com olarak sizlere sunuyoruz. Türkiyede ilk olarak oyunbus oyun sitesinin yayınladığı psy oyunlarından bir tanesi olan psy oyna isimli oyunda amacınız engellere çarpmadan At kafalarını toplayıp mümkün olduğu kadar çok puan almaktır. PSY Gangnam style oyunumuz toplam 12 bölümden oluşmaktadır. Her bitirdiğiniz bölümden sonra yeni bir bölüm açılıyor ve psy gangam style oyununda heyecanda artıyor. Psy gangnam oyununda Z tuşu hızlanmak için X tuşu da zıplamak için kullanılıyor. Psy oyna oyunu ile müthiş bir macera sizi bekliyor. Oyunbus.com psy oyna isimli macera oyununda iyi eğlenceler diler.

PSY GANGNAM STYLE :

1977 yılında Güney Kore’de dünyaya gelen Park Jae Sang, söz yazarı, şarkıcı, rap sanatçısı ve dansçıdır. 15 Haziran 2012 tarihinde Youtube’da yayına sunduğu Gangnam Style videosu ile 720 milyon izleyiciye ulaşmıştır. Her geçen gün izleyici sayısı ve hayran sayısı artmaya devam etmekte olan psy özellikle gangnam style şarkısı ile gönüllerde taht kurmuştur. Dünya çapında pek çok televizyon programına katılan Sang, canlı performanslarıyla da milyonlarca kişinin ilgisini toplamaktadır. Üniversite yıllarına kadar Güney Kore’de büyüyen Park Jae Sang, üniversite öğrenimini Boston Üniversitesi Berklee Müzik Okulu’nda tamamlamıştır.

Biraz enteresan, sıra dışı bir tarzı olan Park Jae – Sang PSY, gangnam style için çektiği video klipte hayal gücünün sınırlarını zorlayacak sahnelere yer vermiştir.  Bu sahnelerde abartılarak mizah yapılmış ve en önemlisi bu mizahı seyirci tarafından çok sevilmiştir. PSY, gangnam style şarkısında gördüğümüz gibi olağan üstü sıradışı sahnelerin bir benzerini herhangi bir video klip ya da filmde görmemiştik. Örneğin asansör açıldığın da bir adamın ayakta dans ediyor ve onun altına uzanarak şarkı söyleyen bir sahnesi vardır.

Park Jae – Sang PSY müthiş çıkışının ardından milyonlara ulaşmıştır. Güney Kore’de büyük yankı uyandırması sayesinde babasına ait ‘DI Corp’ adlı yazılım şirketinin piyasa değeri 50 milyon dolardan 101.2 milyon dolara kısa zamanda yükseldi. Güney Kore ‘li genç yatırımcılar Seul Borsası’na kote olan şirketin hisselerine adeta hücum etse de, Park Jae – Sang PSY’nin şirket ile hiçbir ilgisi bulunmuyor.

Park Jae – Sang PSY Güney Kore pop müziğinin sesini dünyaya sevdirmiş durumda. Öyle ki Avrupa’da bir çok dans okulunda Park Jae – Sang PSY dansı denilen, gangnam style için çektiği video klipte oynadığı dansı öğretilmektedir. Hatta genelde zayıflamak isteyen bayanların bu dansı tercih ettiği de gelen haberler arasında. Ülkemizde atilla taş bu çılgınlığa ayak uyduran şarkısı yamyam style ile türkiyede bu şarkıyı biraz daha tanıtmıştır. Bazı mizah programlarıda psy gangnam style çılgınlığından esinlenerek komik videolar çekmiştir. Ülkemizde Hayrettin isim ünlü komedyen mangal style isimli klip ile yeni bir soluk getirmiştir. Psy gangnam style önümüzdeki günlerde yeni yapımlarla ilgi çekmeye devam edecektir.

Park Jae – Sang PSY bir çok açıdan ilk albümü hatta ilk klipi ile beğeni toplasa da geleceği merak ediliyor. Güney Koreli sanatçının bundan sonra bir çok sansasyonel işlere imza atacağa ve ilginç dans ve video klipler yapacağa benziyor. Yapacağı işleri izleyip göreceğiz ancak Avrupa basını Park Jae – Sang PSY’ın sürdürülebilir bir başarı sahibi olmadığı görüşünde.

 

Anasayfa »Macera Oyunları » Psy Oyna
(43 kere oylandı, ortalama puan 4,53)

tam ekran resmi

Yorum yaz

Reklam

oyun

Türkiye'nin kaliteli oyun sitesi oyunbus.com sitesine hoşgeldiniz. Yetişkin ve çocuklar için birbirinden güzel oyunlar bulunmaktadır. Oyunbus.com hergün en yeni ve kaliteli oyunları eklemeye devam ediyor. Oyunbus.com oyun sitesinde kız oyuncularımıza yönelik yemek oyunları, giysi giydirme oyunları ve makyaj oyunları sunuyor. Erkekler içinse araba ve yarış oyunları, dövüş ve spor oyunları, motor oyunları ve 3d oyunlar sunuyor. Yetişkinler için de kağıt oyunları, sudoku oyna, mahjong oyna, satranç oyna, bubble oyunları, çiftlik ve zeka oyunları ile eğlenceli zamanlar sizi bekliyor.