Yugioh Oyna
Menü
Reklam

Yugioh Oyna oyunları - Zeka oyunu oyna

Yugioh Oyna

Yugioh OynaYugioh çizgi filminden esinlenerek yapılmış olan güzel bir kart oyunu.  Strateji seven oyuncularımız için oyun her bölüm geçtikçe daha zorlaşıyor. Yugioh oyununda elinizdeki büyülü kartları kullanarak karşınızdaki düşmanı yenmelisiniz. Dikkat edin düşmanda sizin gibi bir büyücü. Yugioh oyununda stratejinizi belirleyin ve duruma uygun kart alıp Spell diyerek düşmana zarar verin veya kendi enerjinizi yükseltin. Yugioh oyunu mouse ile oynanabilen güzel bir zeka oyunudur. Oyunbus zeka oyunları ve çizgi film oyunları kategorisindeki Yugioh oyna oyunu ile iyi eğlenceler diler.

YUGİOH

Yu-Gi-Oh Kazuki Takahashi tarafından yapılmış popüler bir Japon anime dizidir. Kazuki Takahashi´nin 1996´da yarattığı müthiş oyun, Japon çocukları arasında adeta bir çılgınlığa dönüşmüş ve satışları iki milyonu geçmişti. Yu-Gi-Oh!”, ABD´ye 2001´de çizgi dizi olarak adım attı ve yeni dünyada yayımlanan çocuk programları arasında bir numaraya yükseldi. Bu çizgiler, kart oyunu oynayan Yugi ve arkadaşlarının maceralarını içeriyor. ´Düello Canavarları´ adlı bu kart oyununda, oyuncular birbirinden güçlü canavarları, son derece heyecanlı dövüşlerde birbirleriyle karşılaştırıyor. Asıl konusu: Efsaneye göre bundan beş bin yıl önce, eski Mısır Firavunları, Düello Canavarlarına çok benzeyen sihirli bir oyun oynarlardı. Bu eski oyun, geleceği görmeye ve nihayetinde birinin kaderini tayin etmeye yarayan büyülü bir töreni de barındırıyordu. Onlar bu oyuna “Gölge Oyunu” diyorlardı. Oyunda, çok fazla sihir, büyü ve vahşi yaratık kullanıldığından, oyunun kontrolden çıkması ve dünyayı yok etme tehlikesi oluşturması çok uzun sürmedi. Ancak, cesur bir Firavun bu duruma müdahale etti ve dünyanın yok oluşunu engelledi. Yuugi Mutou’nun büyük babası, ona kimsenin çözemeyeceği eski bir Mısır Yap-Bozu hediye eder ama Yugi parçaları bir araya getirince, hayatı sonsuza kadar değişir. Yap-Boz, Yugi’ye geçmişte kalan bir ruh verir ve ikisi birlikte çalışınca daha güçlü ve kendine daha çok güvenen bir düellocu ortaya çıkar. Kısa süre sonra, Düello Canavarları adlı kart oyununun gizemli yaratıcısı Pegasus J. Crawford, Yuugi’nin büyük babasını kaçırır ve Yuugi, Pegasus’un düzenlediği Düello Canavarları turnuvasına katılmak zorunda kalır. Şimdi Yuugi, turnuva boyunca düellolar yapmalı ve büyük babasını kurtarabilmek için Pegasus’u da yenmelidir.

Normalde Yu gi oh son derece iyi bir anime ve baş yapıttır Gx bu serüvenin devamıdır.

Yu-Gi-Oh GX

Yu-Gi-OH’un aksine Yu-Gi-Oh GX’te jaden ın bi tane düello akademisinde yaptığı düelloları ve maceralarını anlatır Chumley, Syrus,Alexis(jaden’a aşıktır)ve daha çok arkadaşları olmuştur jaden burda destesini elemental hero canavarları oluşturmaktadır.Birinci sezonun başlarında Zane’ye yenilmiştir sonra destesini güçlendirerek birinci sezon sonunda onunla yaptığı duelloda Zane ile berabere kalmıştır birici sezonun kötü karakterleri shadow riders’tır ana kötü Kagemeru’dur uç şeytan kartını kullanır “Uria, Lord of Searing Flames Hamon, Lord of Striking Thunder, Raviel, Lord of Phantasms” 2.sezonda Sartorius’tur içinde yıkımın ışığının gücü vardır ve ve Aster’ın menejeri ve çocukluk arkadaşıdır. Sartorius geleceği görebilir. Aster’a doelloyu kazanacağını gördüğünü söyler ve öylede olur tam Aster yenerken gücünün birazını ona verir ve insanların beynini yıkadığı gibi(insanları duellode yenince yada yendiği kişiler birini yenerse onlar Sartoriusun kölesi olur). Jaden’de güç olduğu için beyni yıkanmaz ama kartlara baktığında resimlerini ve özelliklerini göremez bu nedenle okuldan kaçar ama bir sure sonra neon uzaylılarla karşılaşır ve ona yardım edip onu düzeltirler sonra Aster Sartorius’un gerçek yüzünü görür ve onunla düello yapar ama bundan önce Sartorius dünyayı kölesi yapmadan önce gücünü bir uyduya vererek bütün dünyayı vurup kölesi yapmak ister ama Sartorius’un iyi tarafı anahtarları Jaden ve Aster’e verir sonra Aster’i duelloda yener ve onun anahtarını alır ve Jaden içeri girer eğer anahtarları vermezse Aster ölecektir anahtarları gerekli yere bırakır tam alacakken Jaden’in karti içinden çıkar ve Sartorius’u engeller Jaden’ile duello yapar ve kaybeder. İçindeki kötülük yok olur. 3.sezonda ana hikaye Yubel’dir Jaden in eski kartı Yubeli bir deney için uzaya göndermiştir. E-hero Neos ile birlikte ama Yubel in deneyi başarısız olmuş ve uzaydan Dünyaya düşmüştür. Viper adlı bir adam onu bulmuştur Viper ın oğlu ölmüştür ama Yubel ona yardım ederse oğlunu geri vereceğini söyler bir süre sonra Jaden ve arkadaşları farklı boyuta düşmüştür. 2. sezonun bir son bölümlerinde Sartorius Jaden a geleceği göstermiş çöl gibi bir yere düşmüştür şimdi o gördüğü farklı boyutta gerçek olmuştur. Yubelle Jaden düello sonunda barımışlardır ama Jadenin kötü hali bir canavar sayılır(değim değildir duello canavarı sayılır) Yubel zaten bir karttır ve süper polimerizasyon kartı ile birleşirler(gerçekten birleşme canavarı olurlar) Jadenin iki ruhu olur ve gizemli bir şekilde kaybolur.4.sezonda Jaden gizemli bir şekilde geri gelir ve mezuniyet düellosu olarak yugi ile düello yapıp yugi ye yenilir.

(86 kere oylandı, ortalama puan 4,36)

tam ekran resmi

Yorum yaz

Reklam

oyun

Türkiye'nin kaliteli oyun sitesi oyunbus.com sitesine hoşgeldiniz. Yetişkin ve çocuklar için birbirinden güzel oyunlar bulunmaktadır. Oyunbus.com hergün en yeni ve kaliteli oyunları eklemeye devam ediyor. Oyunbus.com oyun sitesinde kız oyuncularımıza yönelik yemek oyunları, giysi giydirme oyunları ve makyaj oyunları sunuyor. Erkekler içinse araba ve yarış oyunları, dövüş ve spor oyunları, motor oyunları ve 3d oyunlar sunuyor. Yetişkinler için de kağıt oyunları, sudoku oyna, mahjong oyna, satranç oyna, bubble oyunları, çiftlik ve zeka oyunları ile eğlenceli zamanlar sizi bekliyor.