Menü
Reklam

Kızma Birader oyunları - Yetişkin oyunu oyna

Kızma Birader

Kızma Birader				Ünlü kızma birader oyunu artık oyunbus da. Kızma birader oyununda Saat yönünde ilerlenir. Kızma Birader oyununda her oyuncunun 4 taşı bulunur. Sırayla olmak üzere her oyuncu öncelikle zarla 6 sayısını tutturmaya çalışır. Kızma Birader oyununda altı sayısını tutturan 1 taşını dışarı çıkarır ve ondan sonra attığı her sayı numarasında zar üstünde yazan rakam kadar ilerler. Kızma Birader oyununda oyuncu oyuncunun taşına denk gelirse alttakinin taşı dışarı çıkar. Ve bu oyuncu tekrar en baştan başlamak kalır. Zaten oyunun ismi de buradan gelir, o kadar ilerlemişken birinin gelip senin taşını atması gerçekten çok sinirlendirici bir durumdur. Kızma Birader oyununda renkli çubuklara 4 taş sokan oyunun 1. si olur yada kazanır.
Kızma Birader oyununda hamleler şunlardır.
Oyuncular Kızma Birader oyununa 4 taşın hepsi kale alanında başlarlar. Kızma Birader oyuncuları her tur zar atışıyla başlar. Eğer altı gelirse, oyuncu zarları tekrar atar ve hamle yapmak için seçilen taşla kullanılır. Hamleler Kızma Birader oyun tahtasında saat yönünde yapılır. Başlama pozisyonuna taş çıkarabilmek için mutlaka altı atılmalıdır, aksi halde altı gelene kadar kale alanından çıkılamaz. Zar ile altı atana kadar beklemek zorunda kalırsınız. Kızma Birader oyununun başlangıç pozisyonundan ilk taşın çıkmasına kadar oyunun çabuk başlayabilmesi için her turda üç kere zar atılır. Bu gerçekleştikten sonra bundan sonraki tüm zarlar tek tek atılır. Kızma Birader oyununda rakibinizin taşları nasıl ele geçirilir konusuna gelirsek, birazda bu durumu açıklayalım. Kızma Birader oyununda oyuncunun hamlesi rakibinin taşının bulunduğu yere geliyorsa, o taş ele geçirilmiş olur ve tekrar kendi kalesine geri dönmek zorunda kalır. Kızma Birader oyununda aynı renkteki taşlar birbirlerinin bulunduğu yuvarlağa asla gidemezler. Kızma Birader oyununda gelen zarla geçerli bir hamle yapılamıyorsa oyuncu mecburen pas geçer. Kızma Birader oyununda oyuncunun piyonu başlangıç pozisyonundaki dikdörtgene girdiğinde artık ele geçirilmez. Kalede bulunan 4 piyonun hepsini dikdörtgen alanda biriktiren oyuncu oyunun galibi olur.

bağdegül demiş ki;

bu oyunda hile var

Reklam
Reklam

oyun

Türkiye'nin kaliteli oyun sitesi oyunbus.com sitesine hoşgeldiniz. Yetişkin ve çocuklar için birbirinden güzel oyunlar bulunmaktadır. Oyunbus.com hergün en yeni ve kaliteli oyunları eklemeye devam ediyor. Oyunbus.com oyun sitesinde kız oyuncularımıza yönelik yemek oyunları, giysi giydirme oyunları ve makyaj oyunları sunuyor. Erkekler içinse araba ve yarış oyunları, dövüş ve spor oyunları, motor oyunları ve 3d oyunlar sunuyor. Yetişkinler için de kağıt oyunları, sudoku oyna, mahjong oyna, satranç oyna, bubble oyunları, çiftlik ve zeka oyunları ile eğlenceli zamanlar sizi bekliyor. yabancı dizi