One Piece Oyna | Çizgi Film Oyunları oyna
Menü
Reklam

One Piece Oyna oyunları - Macera oyunu oyna

One Piece Oyna

One Piece OynaDünyanın en güzel animelerinden biri olan ONE PİECE oyunu oyunbus.com farkıyla sizlerle. Sadece oyunbus.com da bulunan one piece oyna oyununda mükemmel bir macera sizi bekliyor. One piece anime oyununda karşınıza çıkan tüm düşmanları yoketmelisiniz. One piece oyununun kontrol tuşları ise; W,A,S,D tuşları yön tuşlarıdır. Aksiyon tuşları ise J tuşu yumruk, K tuşu zıplama, L tuşu tekme atma tuşudur. One piece özek güçlerinizi kontrol etmek için ise O,I,U tuşlarını kullanabilirsiniz. Mükemmel bir dövüş ve macera oyunu olan one piece oyna oyununda oyunbus ekibi olarak iyi oyunlar dileriz.

ONE PİECE

One Piece (Japonca: Wan Pīsu), Eiiçiro Oda  tarafından yazılan ve çizilen Japon  manga serisidir. Haftalık Shōnen Jump  dergisinde Ağustos 1997 yılından beri yayınlanmaktadır. One Piece, şeytan meyvesi yiyerek doğaüstü güçler kazanmış, Monkey D. Luffy isimli, 17 yaşındaki bir gencin ve zaman içinde toplayıp mürettebatına kattığı korsanlardan oluşan Hasır Şapka Korsanları’nın maceralarını izlemektedir. Luffy’nin en büyük arzusu dünyanın en büyük hazinesi olan One Piece’i ele geçirmek ve sonunda Korsanların Kralı olabilmektir.

Karakterler

Mürettebat(Hasır Şapkalar)

Monkey D. Luffy ( Hasır Şapkalı Luffy de denmektedir): 17 yaşında bir erkek olan ana karakterdir. Hasır Şapka Korsanları’nın kaptanıdır. Korsan olma tutkusu Kızıl Saçlı Shanks’e duyduğu hayranlıktan kaynaklanmaktadır. Kaygısız ve bazen de aklı havada biri olarak tanımlanır. Genellikle oldukça kabarık bir iştahı vardır, özellikle de ete düşkündür. Kazara yediği ve yiyenlere özel bir yetenek bahşeden Şeytan meyvelerinden “Gomu Gomu no Mi” sayesinde vücudu bir lastiğin özelliklerini kazanmıştır. Luffy’nin hayali Korsanlar Kralı olmaktır.

Roronoa Zoro: Mürettebata ilk katılan kişidir. 19 yaşında ve üçüncüyü ağzıyla kavrayarak tek seferde üç kılıç kullanabilen becerikli bir kılıç ustasıdır. Zoro aslında bir ödül avcısıdır ve korsanları yakalayarak Dünya Hükümeti tarafından başlarına konan ödülleri alır. Luffy’nin hayatını kurtarması nedeniyle tayfalığı kabul etmek zorunda kalmıştır. Coğrafi yönleri anlamada son derece zayıftır ve kolayca kaybolur. Ayrıca uykuya çok düşkündür ve içmeyi sever. Amacı dünyanın en büyük kılıç ustası olabilmektir.

Nami: Mürettebatın 18 yaşındaki rotacısıdır ve mürettebata ikinci katılandır. Gemicilik becerileri mükemmeldir ve güçlü sezgileriyle havadaki en ufak değişiklikleri bile hissedip analiz edebilir. Ayrıca mükemmel bir hırsız ve kapkaççıdır. En büyük amacı dünyanın tüm bir haritasını çizmektir.

Usopp: Mürettabatın üçüncü olarak katılan 17 yaşındaki nişancısıdır. Kronik bir yalancı, yetenekli bir mucittir ve Hasır Şapka’nın korsan bayrağını boyamada ve ayrıntılı kar heykelleri yapmada da gösterdiği kaydadeğer bir sanat yeteneği vardır. Usopp’un hayali, “denizin cesur savaşçısı” olabilmektedir.

Sanji: Mürettebatın sürekli sigara içen 19 yaşındaki aşçısıdır ve mürettebata dördüncü olarak katılmıştır. Açlıktan ölmenin ne anlama geldiğini kendi tecrübelerinden bilmektedir. Bu yüzden, yemek isteyen birini asla geri çevirmez ve yiyeceklerin ziyan edilmesi onu kolayca altüst eder. Kadınlara karşı zaafı vardır ve güçlü bir şövalyelik hissi vardır. Ne pahasına olursa olsun bir kadını asla incitmez. Dövüşürken sadece ayaklarını kullanır bunun sebebinin ellerini yemek yaparken kullandığını ve onları riske atmak istemediğini söyler. Sanji’nin amacı, bütün deniz canlılarının bulunduğu yer olan “All Blue” denen büyük denizi bulmaktır.

TonyTony Chopper : Mürettebatın beşinci olarak katılan 15 yaşındaki doktorudur. Şeytan meyvelerinden “Hito Hito no Mi”yi yiyerek insan özellikleri kazanan, mavi burunlu bir ren geyiğidir. Hem insanlarla hem de hayvanlarla aynı şekilde konuşabilmektedir. Ayrıca çok saftır ve kendisine söylenen her şeye kolayca inanır. Aynı zamanda aşırı derecede duygusaldır. Amacı, dünyadaki tüm hastalıkları iyileştirebilen bir ilaç yapmaktır.

Nico Robin: 28 yaşında bir arkeologdur ve mürettebata katılan altıncı kişidir.”Hana Hana no Mi” denilen şeytan meyvesini yemesi sonucu, istediği her yerden çiçekler açtırırmışcasına insan uzuvları çıkartma yeteneği kazanmıştır. Son derece zekidir ve küçük yaşlardan beri arkeolojiye ilgi duymaktadır. En büyük amacı, tarihin uzun ve kayıp bir kısmını anlatan antik bir taş olan Rio Poneglyph’i bulup deşifre edebilmektir. Ayrıca Poneglyphleri okuyabilen nadir insanlardandır.Ohara bilginlerinden geriye kalan tek kişidir.Oharaya düzenlenen Yıkım Çağrısından Amiral Akoiji tarafından kurtarılmıştır.Hasır Şapkalara Barok Örgütünden katılmıştır. Hasır şapka tayfasının diğer üyelerine göre çok daha soğukkanlı ve sakindir.

Franky: Mürettebata yedinci katılan kişidir ve 34 yaşında bir marangozdur. Kola-güçlü bir cyborgdur (insan ve makine bileşimi). Yapay vücudu sayesinde inanılmaz güçlüdür ve ön cepheden gelen çoğu saldırıya karşı oldukça dayanıklıdır. Sayısız silahla donatılmıştır. Bununla beraber Franky, çok hassastır ve Chopper gibi hislerini saklamada beceriksizdir. Amacı, bir hayal gemisi inşa edip dünyayı dolaşmaktır.

Brook : 88 yaşında bir müzisyendir ve mürettebata sekizinci katılandır. Yaşayan bir iskelettir, bir kez ölüyü diriltebilen şeytan meyvelerinden “Yomi Yomi no Mi”yi kullanarak dirilmiştir. Centilmence bir karakter ile sapık, kaba bir tür karışımı ilginç bir kişiliği vardır. Çoğu zaman ağırbaşlı, eğitimli bir tavırla konuşurken bazen şaşırtıcı derecede kötü tavırlar sergiler. Amacı, Grand Line’ın etrafında daire çizip Reverse Mountain’a dönmek ve böylece Rumbar Korsanları (kendiside bu korsan tayfasındaydı) tarafından Laboona verilen sözü yerine getirmektir.
Filo Amirali

Filo Amirali Akainu Dünya hükümetinin son amiralidir.Yediği şeytan meyvesi yüzünden vücüdunu lava çevirebilmekte ve hertürlü lav saldırısı düzenleyebilmektedir. Monkey D. Luffy(Hasır Şapka Korsanlarının Kaptanı)’nin kardeşi olan Portgas D. Ace’yi öldüren kişidir.
Amiraller

Amiral Kizaru: Dünya hükümetinin başka bir amiralidir.Yediği şeytan meyvesinin verdiği güç sayesinde vücüdunun özü et ve kemik yerine ışığa dönmüştür.Kurşunlar veya kılıç darbeleri işe yaramaz hepsi içinden geçip gider.Işıktan yapılma bir bedene sahip olduğu için ışık hızında olmasada çok hızlı hareket edebilir ve lazer saldırıları düzenleyebilir.
Koramiraller

“Kahraman” Monkey D. Garp Monkey D. Luffy’nin ve Portgas D. Ace’nin büyük babası ve korsan kral Gol D. Roger’a zamanında karşı koyabilmiş tek kişidir.Şeytan meyvesi gücünün olmamasına rağmen olağan üstü bir gücü vardır. Öyle ki çıplak eliyle gülleleri toplardan daha hızlı atabilmektedir. Yumrukları ölümcüldür. Marineford savaşından sonra rütbesini bırakmış ve yeni gelen acemileri egitmek için gönüllü olmuştur.

“Beyaz Avcı” Smoker Mangadaki ilk göründüğü Logue Town’da görevli kaptan kıdeminde bir denizciyken şu an G-5 denizci üssünden sorumlu koramiraldir.Moku Moku Meyvesini yiyerek dumana dönüşme özelliğini kazanmıştır. Duman adam olduğundan fiziksel saldırılar içinden geçip gider, aynı zamanda düşmanını dumanla yakalayıp dumanla boğabilir. Aynı anda içtiği 2 puroyu ağzından düşürmeyen ve sırtında meyve güçlelerini etkisiz kılan bir jitte taşıyan bir karaktedir.Adil olan adalete inanan bu yüzden emir komuta zincirine pek uymayan,bu hususta üstleriyle katışabilen ve karşı gelebilen sağlam bir kişiliği olan ender denizcilerdendir.

“Şeytan Bambu” Vergo
İlk olarak Punk Hazard’a ortaya çıkar G-5 in başındaki Koramiraldir.Aslında korsan olup kendisi Doflamingo için çalışmaktadır.Punk Hazarda Trafalgar Law’a yenilmiştir.

Shicbukailar Dünya Hükümeti tarafından baş edilemeyecekleri anlaşılan güçlü korsanlardır. Bu yüzden hükümet korsanlarla mücadele etmek adına onları yanında çalıştırmaktadır ancak hükümete çalışıyor gibi gözükseler de kendi amaçları uğrunda çalışmaktadırlar.

Juracule “Şahin Göz” Mihawk Animede Şahin Göz Mihawk olarak geçer.Dünya üzerideki en iyi kılıç ustasıdır.Zoro ile arasında bir dövüş olmuştur ve Zoro yenilmiştir.Başka bir zamanda yeniden karşılaşmaya iki tarafta söz vermiştir.Kılıcının adı ‘Kokutou Yoru’dur. Yonkou Shanks ile arkadaştır ve Shanks’ın kolu kopmadan önce sık sık düello yaparlarmış. Öyle bir kılıç ustasıdır ki, tek bir kılıç hareketiyle koskoca bir gemiyi ortadan ikiye bölebilir. Az konuşan gizemli bir tiptir ancak oldukça akıllı ve mantıklı bir adamdır.

Bartholomew Kuma Kuma oldukça iri yapılı birisidir (boyu yaklaşık 5 metre) vücut yapısı neredeyse bir ayıyı andırır. Pati adam olarakda bilinir aslında devrimci Dragon için çalışmaktadır ama hala bilinmeyen nedenlerden dolayı hafızası silinmiş, vücudu androite dönüştürülmüş ve bu halinden onlarca kopyalanıp çoğaltılmış bir halde hükümete hizmet etmektedir. Pati şeklindeki avuç içiyle birisine vurduğunda, kişi yok olarak bilinçsiz bir şekilde 3 gün 3 gece havada uçar ve dünyanın herhangi bir yerine düşer. Ayrıca kendisine yapılan saldırılara karşı saldırıya aynı şekilde cevap veren bir savunma özelliği vardır.

“Kaizoku Jotei(Korsan İmparatoriçe)” Boa Hancock Shichibukailer arasındaki tek kadındır.Mero Mero No Mi’yi yediği için kendisine aşık olanları taşa çevirme özelliği kazanmıştır. Karşısındakini güzelliğiyle mest ettikten sonra taşa çevirebilir, aksi takdirde kişi taş olmaz. Çok güzel bir kadın olması bu yeteneğini daha da güçlü kılıyor(Görünüşe bakılırsa bu yetenek sadece Monkey D Luffy’i etkilemiyor). Monkey D Luffy’e aşıktır. Yediği meyveden dolayı vücudu yaşlanmaz.

“Ölüm Cerrahı” Trafalgar Law Law fizik olarak ince yapılıdır. Kolları genelde dirseklerine kadar sıvalıdır iki çift kolunda ve elinde birçok kabileye ait-tarz dövmelerinin yanı sıra her iki kulağında iki çift küpesi vardır; kotunun diz ve ayak bileği alanlarında benekli garip işaretler vardır . Law’ın yüzle ilgili özelliklerine gelince, her iki gözünün altında ince gölgeleri vardır ağzı sabit olarak gülümsemede görülür. favorileri uzun ve öne doğru dik; çenesının altında sakalı vardır giydiği kuzey-tarz şapkası ile en tarz karakterlerden birisidir. Sol el parmaklarının her birinde D – E – A – T – H “ÖLÜM” anlamına gelen harf dövmeleri vardır yıne bıleklerınde korsan bayrağına benzer kabile tarzı dövmeleri dıkkat cekmektedir.

“Palyaço” Buggy Buggy Korsanları’nın kaptanıdır. Ayrıca eski Jolly Roger Korsanları’n da çıraklık yapmıştır. En başta Monkey D. Luffy’nin düşmanıydı. Ancak İmpel Down İsyanı’ndan sonra müttefik olmuşlardır.Kendisi yaşayan efsane olarakbiliniyor.Bara Bara Meyvesi’ni yemiştir. Bu meyve ona vücudunu parçalama ve her parçayı ayrı bir şekilde hareket ettirme gücü vermiştir. Buggy’e kesme ve yarma saldırıları işlemez.

Lordluktan Atılanlar:

Sir Crocodile Arabasta Krallığını ele geçirmeye çalışmıştır.Nico Robin in yardımı ile gizli silah Plutonu bulmaya çalışmaktadır. Arabasta da Luffy tarafından yenilmiştir. Yediği şeytan meyvesi ona kuma dönüşme ve kum üretip kontrol edebilme özelliğini vermiştir. Aynı zamanda dokunduğu herşeyin özündeki suyu emerek istediği şeyi kurutarak kumlaştırabilir. Kendisi de kumdan olduğundan saldırılardan etkilenmez. Ancak Luffy onun zayıf noktasını bulmuş, kendisini ve onu ıslattıktan sonra yenebilmiştir. Arabasta krallığında Luffy’e yenildikten sonra Shichibukai rütbesini kaybetmiştir.

Jinbei Balıkadamdır, balık adamlarla insanların barışmasını kolaylaştırmak için scihibukai olmayı kabul etmiştir, denizciler tarafından yapılan savaş çağrısını reddettiği için İmpel down’a atılmıştır. Suda çok güçlü olmasına karşın karada da bir okadar güçlüdür.

Marshall D. Teach: Beyaz sakalın tayfasındaki 4. bölüm komutanını öldürerek kaçan , luffy’nin abisi ace’in aradığı kişidir. Yediği şeytan meyvesi ona sonsuz karanlık yaratabilme gücü vermiştir. Karanlıktan yarattığı girdap herşeyi içine çekerken, düşmanın şeytan meyvesi gücünü de emebilir. Bu yeteneğiyle Marineford da yenilen Beyazsakal Edward Newgate’ın de gücünü emerek, 2 şeytan meyvesinin de gücünü kontrol ederek çok daha korkunç ve güçlü olmuştur.

Gecko Moria Gecko Moria yüzen ada Thriller Bark’ta yaşayan bir Shichibukai’dir. Shichibukai olmadan önce başına konan ödül 320,000,000 Belli idi. Thriller Bark Arkı’nın baş kötü karakteridir. Kage Kage No Mi gücüyle Brook’un ve birçok insanın gölgesini çalmıştır. Büyük yaraları olan yaşlı adam Spoil Luffy’den Moria’yı yenmesini istemiştir. Boyunun büyüklüğüne rağmen bir Dev değil Edward Newgate veya Fukurou gibi normal insanlardan daha büyük bir insandır. Gölge çalarak güçlenen Moria yüzünden gölgesi çalınan insanlar sadece karanlık yerlerde hayatta kalabilir.

Donquixote Doflamingo Karşısındakini kontrol edebilme yeteneğine sahip, şımarık ve tehlikeli bir adamdır. Pembe tüylerden bir kürk giyer ve yine pembe bir gözlük takar. İnsanların acılarıyla eğlenebilen, düşüncesiz ve gamsız bir adamdır.Law’ın elinden Ceaser’ı almal için Shichibukailiği bırakmak zorunda kalmıştır.
Karasakal Korsanları

Marshall D. Teech  ya da daha çok bilinen adıyla Blackbeard  Beyazsakal Korsanlarının baş düşmanıdır. Logia Türü olan Yami Yami No Mi(Karanlık Karanlık Meyvesi)’yi yemiştir. Sir Crocodile’ın tutuklanması ve Portgas D. Ace’i yakalayıp Dünya Hükümetine teslim etmesiyle birlikte denizin yedinci savaş lordundan biri olmuştur.

Yağmur Shiryu  mahkumlara yaptığı zulümler yüzünden hapsedilene kadar Impel Down Hapishanesi Baş Gardiyanlığı’nı yapmıştır. Monkey D. Luffy ve Marshall D. Teach, hapishaneye baskın yaptığında geçici olarak serbest bırakılmıştır. Ancak, yapılan anlaşmaya ihanet eden Shiliew, Teach’in teklifini kabul edip onun tayfasına katılmıştır.

Lafitte  Karasakal Korsanları’nın rotacısıdır.Lafitte solgun ve hasta gibi görünen bir adamdır. Genelde dans ederek yürür. Tayfadaki diğer elemanlar gibi onunda boyu uzundur. Ayrıca gizlice insanlara yaklaşmayı sever.Bilinmeyen türde bir meyve yemiştir. Bu meyve sayesinde kollarını kanatlara dönüştürüp uçabilir. Kanatları melek kanatlarını andırır. Meyvesinin türü Zoan ya da Paramecia’dır.

Van Ogre, Jesus Burges, Doc Q, Catarina Devon, Sanjuan Wolf, Basco Shot, Abalo Pizzaro
Beyazsakal Korsanları

Geçmişte denizlerde ki en büyük korsan oluşumudur, aynı zamanda insanların hayatlarını tehdit edebilecek korsanlar için yıllarca caydırıcı bir güç olmuştur. Marineford savaşına kadar.

Beyazsakal Edward Newgate(öldü) Oldukça yaşlı olmasına rağmen gücünden hiçbirşey kaybetmemiş olan Beyazsakal korsanlarının kaptanı. Yediği şeytan meyvesi kendisine deprem yaratma gücü vermiştir. Sahip olduğu çok kalabalık tayfasının her birine ‘oğlum’ diye hitap ettiğinden, tayfa Beyazsakalı baba olarak kabullenmiştir ve çok güçlü bir sadakatle bağlıdırlar. Beyazsakal Edward Newgate, sert mizacının ardında gerçek bir baba şefkatiyle mürettebatına bağlıdır, ayrıca gençken bulduğu hazineleri elinin tersiyle itmesinden sonra kendisine ne istendiği sorulduğunda “aile” şeklinde cevaplamıştır. Büyük Marineford savaşında ölmüştür. Portgas D. Ace(öldü) Mavi Anka Marco
Ada Halkları
Küçük Bahçe Adası (Devler Adası) Ahalisi

Broogy

Dorry
Davul Adası Ahalisi

Wapol Davul Adası’nın kralı.Bir savaş sırasında ülkeden kaçmıştır.Uzun yıllar yollarını kaybettiklerinden geri dönemeyen Wapol babasının aksine ülkeyi zorbalıkla yöneten biri.20 kişilik seçkin bir doktor grubu oluşturup diğer doktorları sürgün etmiştir.Böylelikle büyük paralar karşılında halkın tedavi olmasını sağlamıştır.

Kuromarimo Wapolun en güçlü iki adamından biri, statik elektrikle yüklenmiş saçlarını atar.

Chess Wapolun diğer en güçlü adamı, ok atar.

Dr. Hiriluk Wapol’un Davul Adasında kendi emri altına alamadığı iki doktordan biri.Aslında şarlatan doktor(hastalara yanlışlıkla yanlış ilaçlar verir.) 30 yıl boyunca her hastalığı iyileştirebilecek kiraz ağaçlarını yapabilmek için çalışmıştır.Tony Tony Chopper’ın manevi babası.

Dr. Kureha Wapol’un Davul Adasında kendi emri altına alamadığı iki doktordan diğeri. Dr. Kureha, Dr. Hiriluk’un tersine gerçekten iyileştirme bilgisi ve yeteneği olan bir doktordur. İstediği zaman adadaki kasabaları gezerek, istediği fiyatlarla halka hizmetini sunmaktadır. TonyTony Chopper’ın Dr. Hiriluk’tan sonra hamiliğini üstlenmiş ve ona bildiklerini öğreterek iyi bir şifacı olmasını sağlamıştır.

Dalton Başlangıçta Wapol’un sağ koludur, fakat belli olaylardan sonra başkaldırmıştır. Wapol’un mağlubiyeti sonucunda, Davul Adası halkı tarafından yöneticiliğe seçilmiştir.
Arabasta (Kumluk Ada) Ahalisi

Nefertari Kobra (Alabasta Kralı)

Prenses Vivi Nefeltari Kobra’nın tek çocuğu ve Alabasta prensesidir. Adada yaşananların ardında Barok Örgütünün olduğunu öğrenmesiyle birlikte, kralın hizmetkarı ve akıl hocası Igaram ile kılık değiştirerek örgüte sızmıştır. Daha sonra Hasır Şapkalarla karşılaşmış ve güçlerini birleştirmişlerdir. Barok Örgütü Destanı boyunca Hasır Şapkaların bir üyesi olmuştur.

Karoo Prenses Vivi’nin dev kuş hayvanı.

Koza Alabastalı isyancıların lideridir. Prenses Vivi’nin çocukluk arkadaşıdır. Krala her zaman bağlı bulunan Toh-Toh’un oğludur. Alabasta’daki kuraklığın gerekçesi olarak kralı gördüğü için isyanı başlatmıştır. Fakat daha sonra kuraklığın asıl sebebinin Barok Örgütü ve örgütün gizli lideri Sir Crocodile olduğunu öğrenmesiyle birlikte olayları engellemeye çalışmıştır.

Toh-Toh Koza’nın babası ve kralın takipçisidir. Kralın emriyle çölde yeni bir yerleşim yeri kurmaya büyük bir kafilenin lideri olarak gitmiştir. Başlarda her şey güzel giderken, Sir Crocodile’in girişimleriyle başarısızlığa uğramıştır. Oğluda dahil olmak üzere herkes tarafından terkedilmiş fakat krala ve görevine bağlılığından bir adım geriye adım atmamıştır.

Chaka Alabasta’nın koruyucusu Kral Kobra’nın yardımcılarından biri.

Pell Alabasta’nın en güçlüsü zoan türü tori-tori(kuş-kuş) no mi Model Falcon isimli şeytan meyvesinin gücüne sahip.

Igaram
BaroqueWorks Örgütü

Sir Crocodile ya da örgüt içindeki ismiyle Mr. Zero Denizin yedi savaş lordundan biriydi ve Barok Örgütünün gizli lideridir. Deniz lordu olmadan önce başına konulan son para 81 milyon berrydir. Gizli örgütün lideri olduğu ve Alabasta’da yaşananlardan sorumlu olduğunun öğrenilmesinin ardından Dünya Hükümeti tarafından tutklanmış ve Karasakal onun yerine 7. savaş lordu olarak atanmıştır.

Ms. All Sunday Nico Robin

Daz Bonez ya da örgüt içindeki ismiyle Mr. 1 Yediği şeytan meyvesi onu bıçak adam yapmıştır. Kollarını bıçağa dönüştürerek etkili saldırılar yapabilir.

Ms. Doublefinger

Bentham ya da örgüt içindeki ismiyle Mr. 2 Bon Clay Kadın ve erkek özelliklerini tek vücutta taşıyan bir korsandır. Sir Crocodile’in en güçlü adamlarından biriyken, Hasır Şapkaların arkadaşlık ilişkilerinden etkilenmiş ve onların tarafına geçmiştir. Hasır Şapkaların Bahriyelilerden kaçabilmesi için kendisini ve gemisini feda etmiştir. Daha sonra Luffy kardeşini Impel Down’dan kurtarmaya çalışırken Bentham’ı bulmuş ve onu kurtarmıştır. Bentham’da eski dostuna kardeşini kurtarmak üzere yardım etmiştir.

Cp-9 Örgütü (Cipher Pol 9)

Dünya hükümeti için çalışan gizli bir örgüttür. Cp-9’un, 9’a kadar olan diğer Cp örgütlerinden tek farkı suikast izinlerinin olmasıdır. Örgütün ajanları eğitimli suikastçilerdir ve 6 stil kullanıcılarıdır. Water 7’da 4 yıl boyunca marangoz işçileri olarak kamufle olmuş, halkın sevgisini ve güvenini kazanmışlardır. Ancak hiç beklenmedik bir anda suikast girişiminde bulunup kendilerini deşifre ettiklerinde halkı şoke etmişlerdir. Hasır Şapka korsanları, Nico Robin’i kurtarmak için suikastçilerle savaşmış ve zor olsa da hepsini yenmişlerdir.

Spandam Cp-9 örgütünün başıdır. Güçsüz olmasına rağmen oldukça zorbadır.

Rob Lucci Cp-9 örgütünün en güçlü suikastçisidir. Ayrıca yediği şeytan meyvesi sayesinde leopar-insan ve leopar’a da dönüşen Lucci, şeytan meyvesi yeteneğini kullanmadan da kolay kolay yenilmez. Water 7’de marangoz olarak çalışırken 4 yıl boyunca hiç konuşmamış, onun yerine omuzunda duran güvercini konuşmuştur. Güvercin, Lucci hamle yapmadan saniyeler öncesinde uçup, dövüş bittiğinde geri lucci’nin omuzuna konar.

Kaku Çok yükseğe sıçrayabilir, uzun mesafeleri zıplayarak ve havada uçarak dakikalar içinde aşabilir. Yediği şeytan meyvesi onu zürafa-insan yapmıştır.

Spandine Spandam’ın babası ve CP9’ın 22 yıl önceki başkanı. 22 Yıl önceki Ohara’daki Yıkım Çağırısı’nı başlatan kişidir. Ayrıca Spandyne diye anılır. Oğulu gibi korkak olan Spandie, bencildir yani kısaca Spandam ile kişilikleri hemen hemen aynıdır.

Blueno Deşifre olmadan önce barmen olarak kamufle olmuştur. Yediği şeytan meyvesi her şey üzerinde, hatta boşlukta bile kapı açma yeteneği kazandırmıştır.

Kumadori Düşmanına saldırmak için saçlarını kullanır. Saçları istediği uzunluğa ulaşabilir ve düşmanı sarıp etkisiz hale getirebilir.

Fukurou Yuvarlak, garip şekillidir ve agzında konusacagı zaman acması gereken bir fermuar vardır. Sürekli chapapa der. Enies Lobby’de Franky’ye yenilir.

Kalifa Sekreter olarak kamufle edilen Kalifa, suikast girişiminden önce kendisine verilen şeytan meyvesini yiyerek insanları sabunlaştırma yeteneğini kazanmıştır.

Nero Kovulmuş Cp-9 elemanı.
Balık Adam Adası

Neptün Balık Adam Ada’sının kralıdır.Görünüm olarak büyük bir deniz erkeği oluğ turuncu saçı ve sakalı vardır.Sakalından yüzü görülmemektedir.Ultimarine adlı balık adam karate tekniği yapabilmektedir.

Shirahoshi Neptün’ün kızıdır.Balık Adam Adası’nın prensesir.Sürekli ağlar.Luffy ona mızmışhoşi adını takar.Shirahoshi 3 büyük antik silah dan biri olan poseidondur.

Fukaboshi Prenstir.Neptünün 3 oğlundan biridir.Mavi saçları vardır.

Ryuboshi Prenstir.Neptünün 3 oğlundan biridir.

Manboshi Prenstir.Neptünün 3 oğlundan biridir.

Madam Shyarly Deniz Kızı Kafenin sahibidir.Gördüğü bütün kehanetler tutmaktadır.Korsanlar çağının başlayacağını bir yıl önceden görmüş ve ertesi sene korsanlar çağı başlamış.En son Luffy’nin Balık Adam Adası’nı yok edeceğini görmüştür.

Camie Luffy’nin Sabaody de kurtardığı deniz kızıdır.İki yıl sonra pek değişmemiştir.Deniz Kızı Kafe’de çalışmaktadır.

Pappug Hasır şapkaların sabody takım adalarına giderken kurtardıkları Denizkızı Camie nin arkadaşı olan bir deniz yıldızıdır.Crimin firmasının sahibidir.

Ishilly Camie’nin arkadışır.Caribou tarafından kaçırıldı.Sonra Caribou Ryugu Sarayında serbest bıraktı.Deniz Kızı Kafe’de çalışmaktadır.
Punk Hazard Adası

Aokiji ile Akainu’nun savaştığı adadır.Vegapunk çalışmalırını 2,5 yıl önce burada yapmıştır.

Caesar Clown Vegapunk ile birlikte çalışmırtır.2,5 yıl önce adada patlamaya sebep açan kişidir.Ödülü 300,000,000 B lidir.Joker için çalışmaktadır.SAD adlı yapay şeytan meyvesi üretiyordur.Çocukların üstünde deneyler yaparak onları dev yapmıştır. Punk Hazard’a Luffy’ye yenilmiştir.Gasu Gasu no Mi meyvesini yemiştir.
Luffy’nin Ailesi

Monkey D. Garp Denizci, yardımcı Amiral, Luffy’nin dedesi.

Monkey D. Dragon  Babası, devrimcilerin lideri, dünyanın en çok aranan adamı

Portgas D. Ace  Beyaz Sakal Korsanları’ nın 2. Kaptanı. Ace hikâyenin başında M. D. Luffy’nin üvey abisi olarak tanıtılmıştır, fakat olayların gelişmesiyle Luffy ile hiçbir kanbağının bulunmadığı ortaya çıkmıştır. Ace, babası olan korsanlar kralı Gold Roger’ın isteği doğrultusunda Garp tarafından kaçırılmış ve Luffy ile birlikte abi kardeş gibi büyütülmüştür. Bu sebeple Ace ve Luffy birbirlerine gerçek abi-kardeş gibi yakındır. Yediği şeytan meyvesi kendisine ateşin gücünü vermiştir.

Gold RogerKorsanlar Kralı, Portgas D. Ace’in öz babasıdır. Hikayenin başında, idamıyla dünyadaki korsanlık devrini nasıl başlattığı anlatılmaktadır.
11 Süpernova

11 Supernova  Shabondy Takımadalar Bölgesi’ne gelen en iyi 11 çaylağa verilen addır. Her birirnin başındaki ödül 100,000,000 Beli’den büyüktür

1.”Hasırşapka” Monkey D. Luffy Korsanlar Kralı olacak kişidir.

2.Eustass “Kaptan” Kid  Güney Mavi’den gelme ve lakabı Kaptan olan azılı bir korsandır. Sabaody Takımadaları’n da ki ödülü 100.000.000 Beli’den fazla olan 11 korsandan biridir. Takımadalardaki en ikinci ödüle sahiptir.Kid yaptığı sivil katliamları ile meşhur birisidir. Genelde insanları kızdıran alaycı şakalar yapar. Ne zaman hakarete uğradığını düşünse ya da birinden gıcık alsa hemen saldırıya geçer Eustass Kid manyetizma ile ilgili bir Şeytan Meyvesi yemiştir.

3.”Sihirbaz” Basil Hawkins :Hawkins uzun boylu bir adamdır. Kırmızı gözleri ve sembol şeklinde üçgen kaşları vardır. ilginç bir giyim tarzı olmakla beraber stili ortaçağ zamanlarını andırır.Basil Hawkins adı bilinmeyen bir Şeytan Meyvesi yemiştir. Bu meyve Hawkins’e voodoo bebekleri ile gelen saldırıları başka kişilere yönlendirme gücü vermiştir. Hawkins’in doğrudan saldırı karşısında kaç kişi seçebildiği bilinmemektedir.

4.”Kızıl Bayrak” X.Drake: (222,000,000 B)Eski Denizci Geri Amirali ve Drake Korsanları’nın kaptanıdır. North Blue’dan gelmiştir.Drake dört kanatlı bir balta ve saber sınıfı bir kılıç kullanır. Üst düzey bir fiziksel güce sahiptir. Drake Antik Zoan türü bir meyve yemiştir. Bu meyve ona dinozora dönüşme gücü vermiştir
Shabondy Takım Adası Olayı ve Hasır Şapka Korsanlarının Dağılışı

Hasır şapka korsanları Shabondy takım adasına yaralı olarak varırlar ve bir zamanlar Korsanlar kralı Gold. Roger’ın sağ kolu ve geminin yardımcı kaptanı olan Silvers Rayleigh ile tanışırlar. Geminin bir sonraki durak olan Balık adam adasına gidebilmesi için okyanusa dalması, bu süre içinde tayfanın içerde güvende olması için geminin kaplanması gerekmektedir. Rayleigh bu işi devralır ancak kısa süre sonra tayfa denizci karargahının kıdemli üyelerine yakalanır. Savaşmak için oldukça güçten düşmüş olan tayfa tek çareyi kaçmakta bulur, ancak hiç biri Kuma’dan kaçamaz. Kuma, teker teker tüm tayfayı dünyanın farklı noktalarına uçurur ve tayfa dağılır.

Monkey D. Luffy Kadınlar adası olan Amazon Lily’e düşer. Erkeklerin girmesi yasak olan Amazon Lily’nin Kraliçesi, dünyanın en güzel kadını ve 7 Shichibukai’den biri olan Boa Hancock’dur. Kadın ya da erkek farketmeksizin herkesin anında aşık olduğu Korsan İmparatoriçe Boa Hancock’tan sadece Luffy etkilenmez. Bu Hancock’un dikkatini çeker ve bir süre sonra da o Luffy’e aşık olur, hatta Luffy’nin İmpel Down’a sızmasını sağlayacak ve Marineford savaşında Shichbukai’likten atılmak pahasına onu koruyacaktır.
Roronoa Zoro En büyük rakibi olan Şahin göz Mihawk’ın evinin bulunduğu terk edilmiş bir adaya düşer.
Nami Bir gökyüzü adasına düşer. Aynı zamanda hava akımı araştırmalarının yapıldığı ve sadece yaşlı bilim adamlarının bulunduğu bu adada kendini geliştirmeye başlar.
Sanji Travesti adasına düşer. Hükümdarlığını Ivankov’un yaptığı adada sadece eşcinseller yaşamaktadır.
Tony Tony Chopper Bir kuş adasına düşer. Bu adada insan tedavisinde kullanılan mucizevi bitkiler yetişmektedir, ancak halk büyük kuşların saldırıları yüzünden bitkilere ulaşamamaktadır. Chopper ise hem hayvanlarla hem de insanlarla anlaşabildiğinden sorunu çözerek halkın kuşlarla barışmasını sağlamıştır.
Nico Robin Çok soğuk ve karlı bir yere düşmüştür. Düştüğü nokta iki ada arasına inşa edilen ve üzerinde köyler bulunan çok geniş ve henüz tamamlanamayan bir köprüdür. Dünyanın her yerinden mahkumlar buraya getirilip köprü inşaatı için köle gibi çalıştırılır, ancak Nico Robin bir süre esir alındıktan sonra Luffy’nin babası Devrimci Dragon önderliğinde ki Devrim Ordusu tarafından kurtarılır.
Franky O da Robin gibi buzul bir adaya düşmüştür. Adanın geneli deney sonucu ortaya çıkmış olan robot hayvanlar ve kendini korumaya alarak asla dışarı çıkmayan halktan oluşmaktadır. Ancak dünyanın en büyük bilim adamı olan Dr. Vegapunk’ın memleketi de burasıdır. (Kuma’yı insan/robot haline getirip hafızasını silen ve yüzlerce çoğaltan kişi de Vegapunk’tır.) [Vegapunk , bir bilim adamıdır, zekasının yaşanan zamandan 500 yıl ileri çalıştığı söylenir.] Vegapunk’ın adadan ayrılmasıyla kapatılıp mühürlenen labaratuvarına paha biçilememektedir, gelecekte planladığı yüzlerce proje bu labaratuvarda saklıdır ve giriş kesinlikle yasaktır, buyüzden hükümet tarafından korunmaktadır ancak Franky yanlışlıkla orayı havaya uçurmuştur. Bu olay gelecekte Barujimoa’nın Kabusu olarak anılacaktır. Lakin labaratuvarın havaya uçmasıyla başka bir gizli laboratuvar ortaya çıkmış, Franky burda saklanarak kendini geliştirmiştir. Usopp Oburluk adasına düşmüştür. Tamamen lezzetli yiyeceklerle dolup taşan bu ada, aslında ada değil, dev bir çiçektir. Üstelik ada tehlikelerle doludur, bir çok insan yiyen vahşi çiçek türleri bulunmaktadır. Usopp başta yiyeceklerin güzelliğine kapılıp hızla kilo alsa da sonrasında çiçekleri hedef olarak kullanarak keskin nişancılıkta kendisini geliştirmiştir. Brook Başka bir köy halkı tarafından sürekli tartaklanan ve artık herşeyini kaybetmiş insanların bulunduğu bir köye düşmüştür. Halk yaşadıkları felaketlerin intikamı için ayin düzenleyerek şeytandan yardım isterken ayinin tam ortasına düşen Brook, halk tarafından “Satan-sama” şeklinde adlandırmıştır. Halk kendisine tapınmaya başlamış ve yardım istemiştir. Bir çözüm bulamayan Brook, diğer köyden 3 kişi tarafından kaçırılmış ve halka sergilenerek para kazanma malzemesi haline gelmiştir. Ancak bir süre sonra yeteneği keşfedilmiş, çok ünlü bir rock yıldızı olmuştur.

Eskiden bir Beyazsakal korsanları üyesi olan Teach, tayfadan birinin bulduğu şeytan meyvesini çalıp, o kişiyi öldürüp kaçar ve Karasakal korsanlarını kurar. Teach’i bulup cezalandırmak için yola çıkan Beyazsakal korsanlarının 2. kaptanı Portgas D. Ace, Karasakal’a yenilir. Karasakal Ace’i hükümete teslim ederek Shichibukai rütbesini alır ve Ace idama mahkum edilir. Dünyanın en büyük hapishanesi Impel Down’da tutulan Ace’i kurtarmak için hapishaneye saldıran ve tayfasından koparılmış olan Luffy, çok geç kalsa da Impel down’da ki tüm mahkumları serbest bırakıp yanına alarak Marineford’da idam edilecek Ace’in yanına ulaşmaya çalışır. -Mahkumlar arasında Palyaço Buggy, Sir Crocodile, Balık adam Jimbei, Eski barok örgütü üyesi Bon Kurei, Dan Bones ve devrimcilerden Ivankov ve Ivankov’un tayfası da bulunmaktadır.

Marineford’a ulaşıldığında hükümet ile Monkey D. Luffy, Beyazsakal Korsanları, Beyazsakal Korsanlarının yanlısı olan tüm dost korsanlar ve kurtarılan mahkumlar arasında çıkan büyük bir savaş başlar. En iyilerin savaşı olarak da bilinen bu büyük savaş boyu çok ağır kayıplar verilmiştir. Beyazsakalın takdirini kazanan Luffy, onun da korumasını ve yardımını kazanarak Ace’i kurtarmayı başarmıştır ancak Ace, Luffy’i korumaya çalışırken Amiral Akainu tarafından çok acı bir şekilde öldürülmüştür. Luffy abisi Ace’in ölümünün verdiği acıyla aklını kaybeder ve Jinbei tarafından savaş alanından kaçırılır. Tüm bunlara deliren Beyazsakal Marineford’u ikiye bölen çok derin bir çatlak oluşturarak tayfasının arkada kalmasını sağlar ve kaçıp canlarını kurtarmalarını emreder. Kendisi 7 savaş lordu ve 3 amiral’e tek başına karşı koyarken bir de Karasakal karşı saftan dahil olur. Saldırılara daha fazla dayanamayan Beyazsakal hayata gözlerini yumar, lakin yine de düşmez, ayakta ölür. Ölen Beyazsakal Edward Newgate’in deprem yaratma gücünü emen Karasakal ise artık 2 büyük gücü elinde bulundurmaktadır. Verilen önemli kayıplara karşın hükümet saldırıları kesmez ve tüm korsanların kaçamadan öldürülmelerini emreder, savaş devam eder. Ancak Kızılsaç Shanks gelip savaşı resmi olarak bitirir, Portgas D. Ace ve Beyazsakal Edward Newgate’in naaşlarını alıp savaş alanından ayrılır.
Marineford Savaşı Sonrası

Edward Newgate’in ölmeden önce “One Piece gerçektir!” diye haykırması dünyayı sarsmıştır. Dünya üzerinde ki tüm korsanlar akın akın Grandline’a yelken açarak One Piece’i aramaya koyulur. Beyazsakal korsanları denizlerde caydırıcı bir oluşum olduğundan, Beyaz sakalın ölümünden sonra köyleri yağmalayan korsan sayısı oldukça artmıştır.

Savaş sonrasında Yardımcı Amiral Garp ve Sengoku istifa etmiştir.

Savaşın üzerinden 2 ay geçtikten ve Luffy iyileştikten sonra, Rayleigh’nin tavsiyesine uymaya karar veren Luffy; Rayleigh ve Jimbei ile birlikte onarımı yapılmaya başlanan Marineford’a geri dönmüştür. Şapkasını göğsüne bastırıp ölen arkadaşları ve kardeşi Ace’i anarken çekilen fotoğrafı gazetelere basılıp tüm dünyaya yayılırken, Luffy zaman kaybetmeden alanı terketmiştir. Tüm tayfaya ulaşan gazetede ki resimde, tayfadan başka kimsenin anlayamayacağı bir mesaj vardır. Hepsi mesajı anlar ve Luffy’nin kararına uyarak 2 yıl bulundukları yerde saklanarak kendilerini geliştirmeye adarlar. Luffy; Rayleigh tarafından eğitilirken, Marineford savaşında ilk kez ortaya çıkan “Haki” yeteneğini geliştirmeye başlar. Nami gökyüzü adasında kalarak şimşeği, yağmuru, rüzgarı kontrol etmeyi öğrenmiştir. Zoro, dünyanın en iyi kılıç ustası olan Mihawk’ın önünde diz çökerek kendisini eğitmesini istemiştir. Brook ünlü bir şarkıcı olurken, Chopper yeni ilaçlar yapmaya başlamış, Usopp ise vahşi çiçeklerden değişik mermiler yapmaya başlamıştır. Bir sayborg olan Franky ise gizli laboratuvarda saklandığı 2 yıl boyunca kendini baştan modifiye etmiştir. Nico Robin’in kullandığı uzuvlar ise, artık daha farklı boyutlarda ortaya çıkabilmektedir.Hepsi tekrar birleştikten sonra balıkadam adasına giderler.Orada balıkadam adasını kurtarırlar ve yeni dünyaya giderler ve maceraları kaldığı yerden devam eder.
Grand Line, Korsanların Mezarlığı olarak da bilinir, One Piece ‘in hikâyesinin çoğunluğunun geçtiği kurgusal bir denizdir. Dünyanın etrafında kuzeybatı-güneydoğu doğrultusunda hayali bir çizgiyi izler ve Red Line’a diktir. Red Line, güneybatıdan kuzeydoğuya uzanan ve dünyanın etrafını dolanan bir uzun bir karadır. Bu dört çizgi dünyanın iki okyanusunu dört denize böler: Kuzey Denizi, Doğu Denizi, Batı Denizi ve Güney Denizi. Grand Line’ın kuzeyi ve güneyinde yer alan iki Durgun Bölge vardır. Bu alanlarda neredeyse hiç rüzgar ve okyanus akıntısı yoktur. Durgun Bölgeler, ayrıca, One Piece dünyasında Deniz Kralları denen büyük deniz canavarları için üreme yerleridir. Grand Line’a girmek isteyenler için oldukça etkili bariyerlerdir. Grand Line’da yön bulmak çok zor olarak nitelenir.Manyetik alanlarının doğası nedeniyle Grand Line’da pusulalar çalışmaz.Grand Line’da, rotayı gösteren pusula benzeri bir araç, Log Pose, kullanılmalıdır.Log Pose, bir adanın manyetik alanına kilitlenerek ve sonra, sıradaki adaya ulaşıldığında, o adanın manyetik alanına adapte olarak çalışır.

HAKAN demiş ki;

HAYATIMIZDA EN BÜYÜK OYUN 23.10.2016

polad demiş ki;

oyun cox cansixicidir !

novruz demiş ki;

coq iyi oyun

emre demiş ki;

süper bir oyun dede

ali demiş ki;

çok güzeldi ama ne güzel adamı 7 santimden 78 santime attım

berkant demiş ki;

güzel bir oyun

Reklam
Reklam

oyun

Türkiye'nin kaliteli oyun sitesi oyunbus.com sitesine hoşgeldiniz. Yetişkin ve çocuklar için birbirinden güzel oyunlar bulunmaktadır. Oyunbus.com hergün en yeni ve kaliteli oyunları eklemeye devam ediyor. Oyunbus.com oyun sitesinde kız oyuncularımıza yönelik yemek oyunları, giysi giydirme oyunları ve makyaj oyunları sunuyor. Erkekler içinse araba ve yarış oyunları, dövüş ve spor oyunları, motor oyunları ve 3d oyunlar sunuyor. Yetişkinler için de kağıt oyunları, sudoku oyna, mahjong oyna, satranç oyna, bubble oyunları, çiftlik ve zeka oyunları ile eğlenceli zamanlar sizi bekliyor.